Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Nezapomenutelné zážitky z Anglie

Vloženo: 30. dubna 2024 v 8:07

Platnost do: 31. srpna 2024 v 23:59

Nezapomenutelné zážitky z Anglie

Naše dlouho vysněná cesta do Velké Británie se koncem letošního dubna stala pro většinu sextánů a septimánů skutečností. Plní očekávání jsme v pátek 19. dubna odletěli s batohem o velikosti školní tašky do Londýna...

Hned na letišti se nás ujal sympatický průvodce Jarda, jenž nás provázel celým naším pobytem v zemi Shakespeara a Harryho Pottera.
Již první den jsme začali objevovat krásy multikulturní britské metropole. Naše první kroky směřovaly do restaurací v čínské čtvrti a na náměstí Piccadilly Circus známé svými obrovskými neonovými reklamními plochami.
Následující dny jsme strávili navštěvováním populárních míst v Londýně. Čekala nás prohlídka paláce a pevnosti Tower of London s možností prohlédnout si britské korunovační klenoty. Naše cesta pokračovala přes nejznámější most v Londýně, Tower Bridge, galerii moderního umění Tate Modern a velkolepou barokní katedrálu svatého Pavla. Též jsme vyrazili na Camden Market, který je proslulý svými různorodými obchůdky a bujarým nočním životem. Neopomenuli jsme ani návštěvu ohromného vyhlídkového kola London Eye a obdivovali jsme krásy Westminsterského paláce a hodinové věže Big Ben.
Během našeho pobytu jsme též navštívili dvě další anglická města. Nejdříve jsme vyrazili do Oxfordu, města s jednou z nejstarších univerzit v Evropě, kde jsme se ztráceli ve starobylých uličkách a zažili dobrodružnou plavbu na lodičkách. Jeden den jsme strávili v pobřežním městě Brightonu. Objevovali jsme mořský svět ve velkolepém seaquariu. Ochutnali jsme tradiční britský pokrm Fish and Chips a vydali jsme se na procházku na klifovém pobřeží.
Výlet v Anglii jsme zakončili v proslulých londýnských muzeích a parcích. Večer 24. dubna jsme se šťastně navrátili do vlasti.
Vřelé díky patří paní učitelce Jelínkové a panu učiteli Kopáčkovi za naplánování celé výpravy a skvělého programu. Naše srdce bude navždy patřit průvodci Jardovi z cestovní kanceláře.
Goodbye and mind the gap between the train and the platform.


Lucie Jandejsková (septima)

Galerie