Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Školní klub

Přílohy

Archiv
Antistresové kreslení v klubu

Antistresové kreslení v klubu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 13. září v 11:43

Omalovánky nejsou jen pro malé děti. Začátek školního roku může některým žákům způsobovat mírný stres. Antistresové kreslení začalo na ART džemu, ale tato aktivita se tak zalíbila, že se kreslí neustále, téměř každou přestávku.

Změna financování školního klubu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 29. srpna v 15:11

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

dovoluji si Vás informovat o změně financování školního klubu, kterou připravilo MŠMT na konci minulého školního roku ve vyhlášce č. 111/2022Sb.

Finanční prostředky na činnost školního klubu budou vykázány pouze na počty žáků přijatých k 1 nebo více zájmovým činnostem s pravidelnou docházkou na základě písemné přihlášky, přičemž účastník je vykázán pouze jednou bez ohledu na počet zájmových útvarů.

Za pravidelnou docházku se nově bude považovat přihlášení k zájmovému vzdělávání, které se bude konat alespoň jednou za týden v rozsahu nejméně 1 hodiny po dobu 60 minut vzdělávací hodiny. Změna financování má za cíl vytvořit prostor pro zapojení co nejvíce žáků do pravidelných činností v zájmovém vzdělávání.

Chtěla bych Vás požádat a zároveň poprosit k motivaci Vašich dětí zapojit se alespoň do jednoho kroužku za týden. Členský příspěvek za školní klub a neomezený počet kroužků je dohromady 250 Kč za pololetí. 

Zkušenosti ukázaly, že školní klub na Církevním gymnázium své místo. Je prostorem vzájemného respektu, odpočinku, dobrého zázemí, sdílení a povídání o všem co nás zajímá nebo trápí. Školní klub koncipujeme jako společenství mladých lidí, otevřené zdravé dynamice mezilidských vztahů.

Za celý klubový tým přeji Vám všem vše dobré.

Radka Karelová, vedoucí školního klubu

Workshop sexuální výchovy

Workshop sexuální výchovy

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 11. května v 9:02

Ve dnech 5. 5. a  6. 5. probíhal workshop sexuální výchovy pro kvintu a sextu. Přednášky s aktivitami pro nás připravili studenti 3. lékařské fakulty, společeně s naší bývalou žákyní Adélou Černou. Program byl vydařený. Medici byli spokojení s informovaností našich žáků i s nastavením hodnot ohledně lidské sexuality.

Stolní tenis - školní kolo

Stolní tenis - školní kolo

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 4. května v 10:37

Tento týden proběhlo školní kolo starších žáků a žákyň ve stolním tenisu. Stolní tenis je na Církevním gymnáziu neoblíbenější pohybová aktivita během přestávek i po vyučování. V kategorii dívek se na prvním místě umístila Karolína Veverková, na druhém místě Agáta Novotná a na třetím místě Lucie Kovandová. V kategorii chlapců se na prvním místě umístil Tomáš Tvrdík, na druhém místě Kristián Ingr a na třetí Lukáš Macků. Všem stolním tenistům gratulujeme.

 

 

Turnaj církevních škol ve florbalu dívek 2022

Turnaj církevních škol ve florbalu dívek 2022

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 29. dubna v 16:37

Školní klub při Církevním gymnáziu v Kutné Hoře a jeho organizační tým uspořádal dne 25. 4. 2022 turnaj církevních škol ve florbalu dívek. Zúčastnilo se celkem pět florbalových týmů: Biskupské gymnázium v Brně, Katolické gymnázium v Třebíči, Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově, Biskupské gymnázium Hradec Králové a Církevní gymnázium v Kutné Hoře. Turnaj se hrál v nové hale Klimeška. Na prvním místě se umístil tým z Brna, na druhém místě tým z Kutné Hory a na třetím místě se umístil tým z Třebíče. Příjemná atmosféra, soutěživost a emoce ovládly celý turnaj. Děkuji studentům Kateřině, Janovi, Matějovi, Matoušovi a Václavovi za spolupráci při organizaci a realizaci turnaje.

Jak se váže gordický uzel

Jak se váže gordický uzel

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 27. dubna v 8:50

Gordický uzel vyrobili a vázali studenti v úterý odpoledne na ART džemu, naštěstí se u toho nezamotali a jenom se smáli. Nyní slouží jako měkký míč.

Jarní tvoření na ART džemu

Jarní tvoření na ART džemu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 13. dubna v 8:35

Plstění kytiček z ovčí vlny je pěkná jarní dekorace

Dopoledne v klubu

Dopoledne v klubu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 6. dubna v 11:15

Školní klub je v dopoledních hodinách místem přípravy na vyučování. Pavel Kluh ze septimy ví o historii první světové války opravdu hodně. Studenti mohou vzájemě konzultovat své vědomosti. Dobře se to poslouchá.

Školní kolo ve stolním tenisu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 6. dubna v 11:02

Chlapci a dívky z primy soutěžili ve stolním tenisu. Stolní tenis je neoblíbenější pohybová aktivita ve škole během přestávek i po vyučování. V kategorii dívek se na prvním místě umístila Petra Nezavdalová, na druhém místě Anna Trpišovská a na třetím místě Ela Dupalová.

V kategorii chlapců se na prvním místě umístil Vojtěch Krištof, na druhém místě Prokop Dvořák a na třetí místě Tobiáš Těmín.

Všem stolním tenistům gratulujeme, žáci budou nominováni v červnu na Městké hry v Kutné Hoře.

Pomáháme Ukrajině

Pomáháme Ukrajině

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 2. března v 8:06

Studenti Církevního gymnázia v Kutné Hoře se zapojili do sbírky potřebných věcí pro Ukrajinu. Balíky se popisovaly v ukrajinštině.

Jak se tvoří kusudama

Jak se tvoří kusudama

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 2. března v 7:55

Představujeme Vám kusudamu, japonské štěstí.

Advent v klubu

Advent v klubu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 10:26

Advent je doba rozjímámí, dobročinnosti, postu a duchovní přípravy na Vánoce. V klubu jsme zatím začali tvořením adventních věnců a výzdobou.

A vonělo to krásně.

 

Houbičky

Houbičky

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 8. října 2021 v 15:36

Houby nerostou? U nás v klubu se zadařilo.

Česko se hýbe i v klubu

Česko se hýbe i v klubu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 24. září 2021 v 16:30

Radost, pohyb a zábava to je fitness každý pátek. Česko se hýbe a my s ním, přijďte!

Podzimní tvoření na ART-džemu

Podzimní tvoření na ART-džemu

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 24. září 2021 v 15:29

Podzimní čas je ideální pro tvoření z přírodních materiálů. Inspirujme se barvami podzimu, využijme přírodniny a tvořme každé úterý odpoledne s Markétou na ART-džemu.

Start ve školním klubu

Vloženo: 31. srpna 2021 v 16:24

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé,

školní klub startuje ve čtvrtek dne 2. 9. v 7:00. Vítáme novou primu. Školní klub je otevřen denně od 7:00 do 17:00 hodin. Zájmové činnosti v prvním pololetí školního roku 2021/2022 budou aktualizovány během září. V době preventivního screeningového opatření je nutná ve školním klubu ochrana dýchacích cest (nižší gymnázium - rouška, vyšší gymnázium - respirátor). 

Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vás.

Jak rozhýbat fotografii

Vloženo: 12. března 2021 v 11:16

Milí žáci, milí klubáci,

vyhlašujeme soutěž s názvem "Jak rozhýbat fotografii". Fotografie posílejte v příloze na e-mail karelova@cgym-kh.cz do konce května. Proběhne hlasování a vítěz soutěže dostane voucher dle zájmu (sportovní vybavení, kniha, elektronika) v hodnotě 1000 Kč. Podmínka: na fotografii musí být zachycen pohyb v přírodě. Hodnotíme nápad a vtip.

Budeme se těšit na vaše umělecké fotografické experimenty.

Školní klub na dálku

Vloženo: 15. října 2020 v 12:40

Milí klubáci, 

školní klub bude během mimořádného opatření fungovat na dálku. Každý den jsme vám k dispozici na e-mailu (karelova@cgym-kh.cz, kralik@cgym-kh.cz). Kroužky, které poběží on-line přes google meet: ART džem, výtvarný kroužek, divadlo, základy první pomoci, konverzace v AJ. 

Mimořádné opatření MZ k omezení provozu sportovních hal

Vloženo: 30. září 2020 v 9:41

Milí žáci a vážení rodiče,

z důvodu Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu spotovních hal nebudou zatím v měsíci říjnu otevřeny kroužky basketbal a florbal.

Děkujeme za pochopení.

Školním klub ve druhém pololetí

Vloženo: 6. února 2020 v 11:41

Milí přátelé a příznivci školního klubu,

začínáme druhé pololetí, které nám přinese mírné změny. Kroužek Základy první pomoci se přesouvá na pondělí od 7:05 hodin. 

Nabízíme workshopy, ve kterých se budeme bavit o základním ekonomickém vzdělání  (rodinný rozpočet, kde ušetřit, hrubý domácí produkt, co potřebuji k podnikání aj.).

Od druhého pololetí vybíráme opět příspěvky 50 Kč na klub a 200 Kč na kroužky, přičemž počet kroužků je neomezený.

See you soon

Archiv