Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Erasmus+

Vloženo: 2. duben v 7:30

Erasmus+

Naše škola zahájila dvouletý projekt Erasmus+ Z Alcoy do Kutné Hory: Evropské dědictví, informační gramotnost a udržitelný cestovní ruch (2018-1-CZ01-KA229-048044), jehož cílem je podpora udržitelného cestovního ruchu ve městech Alcoy (Španělsko) a Kutná Hora (Česká republika) prostřednictvím spolupráce mezi našimi středními školami, Církevním gymnáziem v Kutné Hoře a I.E.S. Andreu Sempere.

V rámci projektu bude vytvořena řada audiovizuálních výstupů (ve španělštině, češtině, angličtině a valencijštině), které obohatí turistické, vzdělávací a kulturní návštěvy. Prostřednictvím rozšířené reality a systému kódů QR mohou návštěvníci získat přístup k informacím pouhým kliknutím na svých mobilních telefonech nebo tabletech. Pro tento účel budeme používat aplikaci GeoAumentaty, která nám umožní vytvořit turistické trasy založené na vícejazyčných audiovizuálních zdrojích vytvořených studenty. Videozáznamy z turistických zajímavostí měst budou také k dispozici na kanálu YouTube. Podobně budou vytvořeny brožury s QR kódy pro turisty. Spolupráce mezi školami bude zakončena v roce 2020 v Kutné Hoře, kdy se během Dnů dědictví bude moci širší veřejnost seznámit s výstupy z projektu.

Blog Erasmus+  https://cgkh-erasmusplus.blogspot.com/
Twitter https://twitter.com/cgkherasmusplus
Instagram https://instagram.com/erasmuscgym
Twinspace https://twinspace.etwinning.net/83450/home

 


Erasmus+ - česko-španělská spolupráce

Erasmus+ - česko-španělská spolupráce

Vloženo: 20. únor v 10:37

Jihošpanělské město Alcoy v provincii Alicante navštívili v polovině února tři učitelé CG (E. Hartmanová, A. Nechvílová a F. Temprano), aby spolu s kolegy z partnerské školy IES Andreu Sempere zahájili projekt s názvem Z Alcoy do Kutné Hory: Evropské dědictví, informační gramotnost a udržitelný cestovní ruch / De Alcoy a Kutná Hora: Patrimonio Europeo, sociedad del conocimiento y turismo sostenible. V následujících měsících budou žáci obou škol zpracovávat prezentace o kulturním dědictví obou měst a v průběhu dva roky trvajícího projektu dojde i na výměnné pobyty studentů.