Školné a stipendia

Školné:

• Školné navrhuje ředitel školy a schvaluje školská rada.
  • Od 1. 1. 2022 výše školného činí 6000 Kč za školní rok.
  • Pokud navštěvuje školu více sourozenců, platí školné vždy pouze první dva.
  • Školné se platí pouze přes bankovní účet č.: 441851329/0800 u České spořitelny. Variabilní symbol: identifikační číslo studenta (je uvedeno na smlouvě o studiu).
  • Školné lze platit: měsíčně v 10 splátkách po 600 Kč, vždy do 20. v měsíci; ve dvou splátkách za období 9-12 (2400 Kč) nejpozději do 31.10. , za období 1-6 (3600 Kč) nejpozději do 31.1.; celou částku najednou (6000 Kč) nejpozději do 31.10.

Prospěchové stipendium:

• Výše prospěchového stipendia:
    • nižší gymnázium (prima – kvarta) – 750,- Kč za pololetí při dosažení průměrného prospěchu 1,25 včetně
    • vyšší gymnázium (kvinta – oktáva) – 750,- Kč za pololetí při dosažení prospěchu s vyznamenáním
  • Termíny vyplácení prospěchového stipendia:
    • typicky v den vydání vysvědčení, nejpozději do 5 dnů školní výuky po datu vydání vysvědčení
  • Podmínky pro vyplácení prospěchového stipendia
    • žák studuje s prospěchem uvedeném v bodě 1.
    • žák nemá dluh na školném
    • žák nemá v daném pololetí žádné kázeňské opatření

Stipendium za jazykové zkoušky:

• Žáci mají možnost přihlásit se k oficiálním jazykovým zkouškám z cizích jazyků vyučovaných na naší škole. Po úspěšném složení zkoušky mají nárok na tato jednorázová stipendia.
  • Výše stipendia za jazkykové zkoušky:
    • za úroveň C1 obdrží 1000,- Kč
    • za úroveň C2 obdrží 2000,- Kč
  • Podmínky pro vyplácení stipendia za jazykové zkoušky:
    • předložení příslušného certifikátu

Stipendium za reprezentaci školy:

• Žáci úspěšně reprezentující školu v celostátních soutěžích jednotlivců mohou dostat při splnění podmínek jednorázová stipendia.
  • Výše stipendia za reprezentaci školy:
    • za 3. místo v okresním kole 300,- Kč
    • za 2. místo v okresním kole 500,- Kč
    • za 1. místo v okresním kole 700,- Kč
    • za 3. místo v krajském kole 600,- Kč
    • za 2. místo v krajském kole 1000,- Kč
    • za 1. místo v krajském kole 1400,- Kč
    • úspěchy v celostátních či mezinárodních kolech budou honorovány individuálně
  • Podmínky pro vyplácení stipendia za reprezentaci školy:
    • učitel příslušného předmětu nahlásí včas úspěšnou reprezentaci žáka vedení školy
    • Tento druh stipendií je vyplácen jednorázově v posledním červnovém týdnu
  • Dále mohou žáci obdržet stipendium za jinou reprezentaci školy. Takové případy budou posuzovány individuálně.

Prominutí školného ze sociálních důvodů:

• Při nedosažení 1,2 násobku životního minima u čistých příjmů rodiny mohou rodiče podat žádost o prominutí školného (do konce října).